W 1974r. powstaje Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Katowicach, które uruchamia regularne przewozy na terenie Gminy Olkusz. Od 1978r. utworzony zostaje oddział podległy WPK w Katowicach, który rozbudowuje dotychczas obsługiwane linie. W 1991r. powstaje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Olkuszu, które utrzymuje komunikację w Gminach Olkusz, Bukowno, Klucze, Bolesław, Sławków, Sułoszowa. Zostają zakupione autobusy dla poprawy komfortu podróżnych duńskiej firmy DAB. Przekształcenie Przedsiębiorstwa w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością skutkuje prowadzeniem działalności gospodarczej na własny rachunek. Powstają nowe własne linie, które usprawniają komunikację mieszkańcom Olkusza. W 2001r. po restrukturyzacji przedsiębiorstwa zmienia się system zatrudnienia i następuje dalsza wymiana taboru. Przedsiębiorstwo rozbudowując działalność zakupuje autobusy i dokonuje zmian na obsługiwanych liniach w wyniku powstają nowe komercyjne linie. Zaczyna świadczyć usługi przewozu osób na wyjazdy turystyczne, okolicznościowe i zorganizowane na terenie kraju i zagranicą. W 2011 pakiet większościowy spółki wykupuje Anna i Ireneusz Pacia. Na dzień obecny Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Olkuszu świadczy usługi w zakresie spedycji krajowej i międzynarodowej, sprzedaży hurtowej paliw płynnych, oraz przewozu rzeczy i osób na terenie kraju i zagranicą.

 

 

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej to również transport miejski oraz krajowe i międzynarodowe przewozy autokarowe. Jesteśmy właścicielami 22 autobusów miejskich i 4 autokarów turystycznych. Świadczymy usługi przewozowe na stałych liniach pomiędzy miejscowościami takimi jak: Olkusz, Bukowno, Sułoszowa, Tarnawa, jak również dla Związku Komunalnego Gmin na terenie Bukowna, Bolesławia, Klucz i Olkusza. W swojej ofercie posiadamy profesjonalne przewozy autokarowe i wynajem autobusów, które zapewnią Państwu odpowiedni komfort oraz bezpieczeństwo podróży za przystępną cenę. Wszystkie nasze pojazdy wyposażone są w klimatyzację, regulowane fotele, pasy bezpieczeństwa, system audio i video, barek i toaletę. Posiadają ubezpieczenie NW i OC oraz wyposażone są w system ABS.

Oferujemy wynajem autokarów na:

- wycieczki zagraniczne

- wycieczki regionalne

- wycieczki szkolne

                - zielone szkoły

                - obozy młodzieżowe

                - kolonie

                - zimowiska

                - studniówki i komersy

- dowozy osób do miejsca pracy

- zagraniczne wyjazdy grupowe do pracy sezonowej

- wynajem autokarów na pielgrzymki i wesela

- wyjazdy integracyjne, szkolenia, konferencje

- transfery lotniskowe

- przejazdy wahadłowe

 

Posiadamy stosowne licencje dotyczące: przewozu osób w krajowym transporcie drogowym, przewozu osób w transporcie międzynarodowym, przewozu rzeczy w transporcie międzynarodowym.

 

Na miejscu dysponujemy własnym zapleczem technicznym, który na bieżąco przeprowadza przeglądy autokarów, oraz świadczy usługi związane z naprawą autobusów i samochodów ciężarowych.

Ponadto oferujemy:

- wynajem powierzchni reklamowej na autobusach,

- dzierżawienie pomieszczeń i placów przeznaczonych pod działalność gospodarczą,

- naprawę pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów

O NAS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OLKUSZU

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Olkuszu

Oceń nas!

O FIRMIE

KONTAKT

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.

32-300 Olkusz

ul. Wspólna 5D

tel. 32 643 10 52
fax. 32 726 30 88

© 2015 by PKM Olkusz. Created by PW